Şartlar ve Koşullar

Small38.com, tüketici lehine hareket etmeyi, her türlü sorunu yasaca belirlenmiş süre politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke edinmiştir.

 

small38.com'dan satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren (7) gün içerisinde açılmamış ve güvenlik şeridi yırtılammışsa iade edilebilir.


Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

 

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

 

Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.

 

Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

 

Hijyen ve sağlık açısından ambalajı açılmış ve kullanılmış ürünler iade alınamaz.

 

İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

 

Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

İade edilen ürünlerin bedeli kabul edildikten sonra kargo tarafında tahsil edilen kargo tutarı düşülerek geri kalan kısmı fatura sahibinin belirttiği banka iban nosuna taransfer edilir.

 

İadesi yapılacak olan ürünler, uzmanaktar.com'un siparişinizi size gönderdiği kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. (Aras Kargo)

 

Ürün İadesi için web sitemizin ana sayfası da iade talebi bölümündeki formu doldurmanız gerekmektedir.Firmamız tarafından onaylandıktan sonra müşteri temsilmizin sizi arayak onayınızı alır ve diğer işlemler için süre başlar.