Genital Bölge Kararması

Posted by admin 12/01/2018 0 Comment(s)


Small38.com
 olarak kadınların sıkça karşılaştıkları sorunlardan birisi olan  bikini bölgesi olarak adlandırılan vajina bölgesi kararması sorunun derledik. Size bildireceğimiz tavsiyelere uyarak bu derdinize son verebilirsiniz.
Bikini bölgesi kararması  kadınların kabusu olup, güzelliklerine gölge düşürebiliyor.

Fiziki açıdan kötü bir görünüm arz ettiği gibi ruhsal açıdan da kişiyi etkileyebilen olumsuz bir durumdur.

 

Bikini bölgesi kararması, partnerle yaşanacak cinsel ilişki sırasında sizi huzursuz edebilir, çekingen davranmanıza sebebiyet verebilir. Hatta bu durum daha da ileri boyuta taşınarak sizi cinsellikten soğutabilir ve partnerinizle aranızdaki ilişkiyi bile bozabilir.

 

Peki bu durum hangi nedenlerden meydana gelir?

 

Çoğunlukla koyu tenli kadınlarda görülen bikini bölgesi kararmasının sebepleri arasında cilt sorunları, terleme ve terlemeye bağlı cildin sürekli nemli kalması, teri emmeyen iç çamaşırı tercih edilmesi, bikini bölgesindeki tüyleri jiletle tıraş etmek ve hatalı epilasyon gibi faktörler sayılabilir.

 

Polyester ve sentetik iç çamaşırı kullanımı terlemeden kaynaklanan pişik oluşmasına ve dolayısıyla mantara; bu durum da vajina kararmasına yol açabilir. Pamuklu iç çamaşırı kullanımı her zaman tercih sebebi olmalıdır.

 

Vajina bölgesini jiletle tıraş eden kadınlarda, kılların ters yönde alınması sebebiyle tahriş ve buna bağlı genital bölge kararması oluşabilmektedir. Bikini bölgesine epilasyon yaptıran kadınlarda da bacak arası kararması oluşabilmektedir.

 

Bu durumdan nasıl kurtulunur?

 

Vajina Beyazlatma Kürü

• 1 kahve fincanı elma suyu ( yüzde yüz doğal olmalıdır )
• Yarım tatlı kaşığı limon suyu ( yüzde yüz doğal olmalıdır )
• Dolu bir yemek kaşığı vazelin (kremi yoğun kullanmak isterseniz vazelin oranını artırabilirsiniz)

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Kür için tüm malzemeler uygun bir kabın içine alınarak karıştırılır. Homojen şekilde karıştırılan malzemeler el yardımı ile vajinal bölgeye sürülür.(Vajina nemli ya da ıslak olmamalıdır) Karışımım fayda etmesi için bölgede tamamen kuruması beklenir.

Kür bölgede tamamen kuruduktan sonra nemli bir bez ya da kese yardımı ile kuruyan kür tabakası temizlenmelidir. Kürden arındırılan bölge iyice yıkandıktan sonra bebek pudrası ile pudralanarak işlem tamamlanır. Bu kür ciltte kararma olan her alan için uygundur.

Leave a Comment